Cree Inc. C5SMF-GJN-CW34Q7T1
C5SMF-GJN-CW34Q7T1 picture photo
Mfg. Part Number
C5SMF-GJN-CW34Q7T1
Brief Description
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H
Datasheet Download
C5SMF-GJN-CW34Q7T1.pdf
Availability of C5SMF-GJN-CW34Q7T1
QUANTITY
C5SMF-GJN-CW34Q7T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of C5SMF-GJN-CW34Q7T1
Internal Part NumberEIS-C5SMF-GJN-CW34Q7T1
PackagingBulk
ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating4725mcd
Lens Style/SizeOval with Domed Top, 5.10mm x 3.70mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.4V
Current - Test20mA
Viewing Angle-
Mounting TypeThrough Hole
Wavelength - Dominant527nm
Package / CaseRadial
Supplier Device Package5-mm Round
Size / Dimension-
Height (Max)7.00mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C5SMF-GJN-CW34Q7T1
Related LinksC5SMF-GJN, C5SMF-GJN-CW34Q7T1 Datasheet, Cree Inc. Distributor
C5SMF-GJN-CW34Q7T1 Details Description
Related parts for C5SMF-GJN-CW34Q7T1
CONN HEADER 35POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
30 AU DUAL QKE II LOW PR-O datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 520MA 1.09 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HOUSING 50POS 1.27MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 15C P 20" WHT JACKP NI datasheet.pdf