Cree Inc. C5SMF-RJE-CU34QBB1
C5SMF-RJE-CU34QBB1 picture photo
Mfg. Part Number
C5SMF-RJE-CU34QBB1
Brief Description
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H
Datasheet Download
C5SMF-RJE-CU34QBB1.pdf
Availability of C5SMF-RJE-CU34QBB1
QUANTITY
C5SMF-RJE-CU34QBB1 Order Process
Ship out your order
Specifications of C5SMF-RJE-CU34QBB1
Internal Part NumberEIS-C5SMF-RJE-CU34QBB1
PackagingBulk
ColorRed
Lens ColorRed
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating2412mcd
Lens Style/SizeOval with Domed Top, 5.10mm x 3.70mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.1V
Current - Test20mA
Viewing Angle-
Mounting TypeThrough Hole
Wavelength - Dominant621nm
Package / CaseRadial
Supplier Device Package5mm Oval
Size / Dimension-
Height (Max)7.00mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C5SMF-RJE-CU34QBB1
Related LinksC5SMF-RJE, C5SMF-RJE-CU34QBB1 Datasheet, Cree Inc. Distributor
C5SMF-RJE-CU34QBB1 Details Description
Related parts for C5SMF-RJE-CU34QBB1
VARISTOR 212V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT666 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PUNCH RD .500 datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGE .100 60POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf