Arcolectric C60036003ALBCA2
C60036003ALBCA2 picture photo
Mfg. Part Number
C60036003ALBCA2
Manufacturer
Product Category
Rocker Switches
Brief Description
SPST ROCKER SWITCH
Datasheet Download
C60036003ALBCA2.pdf
Availability of C60036003ALBCA2
QUANTITY
C60036003ALBCA2 Order Process
Ship out your order
Specifications of C60036003ALBCA2
Internal Part NumberEIS-C60036003ALBCA2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Switches
FamilyRocker Switches
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C60036003ALBCA2
Related LinksC600360, C60036003ALBCA2 Datasheet, Arcolectric Distributor
C60036003ALBCA2 Details Description
Related parts for C60036003ALBCA2
BOX PLASTIC GRAY 7.48"L X 2.95"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 10 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 32A TO251A datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP3T SOLDER SHORT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 17POS PANEL RA PIN datasheet.pdf