Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-79-3
TNM6-12.7-79-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-79-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 79MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-79-3.pdf
Availability of TNM6-12.7-79-3
QUANTITY
TNM6-12.7-79-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-79-3
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-79-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height3.110" (79.00mm)
Length - Overall4.110" (104.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-79-3
TNM6-12.7-79-3 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-79-3
LABEL LSR POLY WHITE 1 X.75" datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SENSOR 2.5M CHEMICAL-RESISTANT datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
LABEL THERMAL TRANSFER ADH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 15C P /11 WHT 72" datasheet.pdf