KEMET C901U100DVNDCA7317
C901U100DVNDCA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C901U100DVNDCA7317
Brief Description
CAP CER 10PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C901U100DVNDCA7317.pdf
Availability of C901U100DVNDCA7317
QUANTITY
C901U100DVNDCA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U100DVNDCA7317
Internal Part NumberEIS-C901U100DVNDCA7317
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U100DVNDCA7317
Related LinksC901U100D, C901U100DVNDCA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C901U100DVNDCA7317 Details Description
Related parts for C901U100DVNDCA7317
FUSE FAST 125V 1.33A ALARM IND datasheet.pdf
KWIK STRAP GREEN 1/2 X 8" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
SPRING PROBE ASSY 12 WAY S/TLE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 200UA TO-206AF datasheet.pdf
HDM STEAPR140F K datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf