KEMET C901U100DVNDCAWL35
C901U100DVNDCAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C901U100DVNDCAWL35
Brief Description
CAP CER 10PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C901U100DVNDCAWL35.pdf
Availability of C901U100DVNDCAWL35
QUANTITY
C901U100DVNDCAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U100DVNDCAWL35
Internal Part NumberEIS-C901U100DVNDCAWL35
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U100DVNDCAWL35
Related LinksC901U100D, C901U100DVNDCAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C901U100DVNDCAWL35 Details Description
Related parts for C901U100DVNDCAWL35
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 77.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf