KEMET C901U101KYYDAAWL45
C901U101KYYDAAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C901U101KYYDAAWL45
Brief Description
CAP CER 100PF 400VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C901U101KYYDAAWL45.pdf
Availability of C901U101KYYDAAWL45
QUANTITY
C901U101KYYDAAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U101KYYDAAWL45
Internal Part NumberEIS-C901U101KYYDAAWL45
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U101KYYDAAWL45
Related LinksC901U101K, C901U101KYYDAAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C901U101KYYDAAWL45 Details Description
Related parts for C901U101KYYDAAWL45
TRIMMER 50K OHM 0.3W TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf
IC FPGA 317 I/O 484FBGA datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CABLE SHIELDED DVI-D M/M 100' datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf