API Delevan P1330-152K
P1330-152K picture photo
Mfg. Part Number
P1330-152K
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 2.03A 43 MOHM
Datasheet Download
P1330-152K.pdf
Availability of P1330-152K
QUANTITY
P1330-152K Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330-152K
Internal Part NumberEIS-P1330-152K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±10%
Current Rating2.03A
Current - Saturation1.291A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)43 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330-152K
Related LinksP1330, P1330-152K Datasheet, API Delevan Distributor
P1330-152K Details Description
Related parts for P1330-152K
RES SMD 39 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CTRLR HOT PLUG PCI 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
IAR USB DONGLE KEY datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
EMITTER IR 880NM 75MA SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf