Fox Electronics FXO-LC736R-156.25
FXO-LC736R-156.25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC736R-156.25
Brief Description
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC736R-156.25.pdf
Availability of FXO-LC736R-156.25
QUANTITY
FXO-LC736R-156.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC736R-156.25
Internal Part NumberEIS-FXO-LC736R-156.25
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC736R-156.25
Related LinksFXO-LC73, FXO-LC736R-156.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC736R-156.25 Details Description
Related parts for FXO-LC736R-156.25
RES 2 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A 15GOLD T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 205MA 3.5 OHM datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
HOUSING, TOOL HOLDER datasheet.pdf
U.POD .250 SAPR110F220O DUAL datasheet.pdf
Low Cost, 80 MHz FastFET ⑩ Op Amps IC datasheet.pdf