KEMET C901U102MVVDAA7317
C901U102MVVDAA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C901U102MVVDAA7317
Brief Description
CAP CER 1000PF 400VAC Y5V RADIAL
Datasheet Download
C901U102MVVDAA7317.pdf
Availability of C901U102MVVDAA7317
QUANTITY
C901U102MVVDAA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U102MVVDAA7317
Internal Part NumberEIS-C901U102MVVDAA7317
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U102MVVDAA7317
Related LinksC901U102M, C901U102MVVDAA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C901U102MVVDAA7317 Details Description
Related parts for C901U102MVVDAA7317
CABLE SCSI-3 INTERNAL RAID FLAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf