KEMET C901U180JZSDAAWL20
C901U180JZSDAAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C901U180JZSDAAWL20
Brief Description
CAP CER 18PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U180JZSDAAWL20.pdf
Availability of C901U180JZSDAAWL20
QUANTITY
C901U180JZSDAAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U180JZSDAAWL20
Internal Part NumberEIS-C901U180JZSDAAWL20
PackagingBulk
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U180JZSDAAWL20
Related LinksC901U180J, C901U180JZSDAAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C901U180JZSDAAWL20 Details Description
Related parts for C901U180JZSDAAWL20
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 6V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG TRPL BUCK/LINEAR 16MLF datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
LED ADV LIGHT SOFT WHT 700 LUM datasheet.pdf
SS TIMR RPT CYCLE, 2M, 110VAC datasheet.pdf