KEMET C901U221KUYDAAWL45
C901U221KUYDAAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C901U221KUYDAAWL45
Brief Description
CAP CER 220PF 400VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C901U221KUYDAAWL45.pdf
Availability of C901U221KUYDAAWL45
QUANTITY
C901U221KUYDAAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U221KUYDAAWL45
Internal Part NumberEIS-C901U221KUYDAAWL45
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U221KUYDAAWL45
Related LinksC901U221K, C901U221KUYDAAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C901U221KUYDAAWL45 Details Description
Related parts for C901U221KUYDAAWL45
XFRMR LAMINATED 1.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 200MHZ 165FBGA datasheet.pdf
OSC VCXO 669.3266MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 10% 2312 datasheet.pdf
RES 36.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1A 138 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 62 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf