KEMET C907U100DZNDAA7317
C907U100DZNDAA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C907U100DZNDAA7317
Brief Description
CAP CER 10PF 440VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C907U100DZNDAA7317.pdf
Availability of C907U100DZNDAA7317
QUANTITY
C907U100DZNDAA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U100DZNDAA7317
Internal Part NumberEIS-C907U100DZNDAA7317
Standard Package1,000
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U100DZNDAA7317
Related LinksC907U100D, C907U100DZNDAA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C907U100DZNDAA7317 Details Description
Related parts for C907U100DZNDAA7317
IC BUS TRANSCVR 4BIT 16TSSOP datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 3.24"L X 2.26"W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 75A D2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.76VC P600 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5.1V 25A datasheet.pdf