KEMET C907U150JYNDCAWL20
C907U150JYNDCAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C907U150JYNDCAWL20
Brief Description
CAP CER 15PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C907U150JYNDCAWL20.pdf
Availability of C907U150JYNDCAWL20
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C907U150JYNDCAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U150JYNDCAWL20
Internal Part NumberEIS-C907U150JYNDCAWL20
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U150JYNDCAWL20
Related LinksC907U150J, C907U150JYNDCAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C907U150JYNDCAWL20 Details Description
Related parts for C907U150JYNDCAWL20
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ6 PG21 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 5000' datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 21POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 10.1K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10POS SLD CUP datasheet.pdf
VARISTOR 504V 3.5KA DISC 10.5MM datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 52POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
8 POS AMPSEAL VERTICAL HDR datasheet.pdf