KEMET C907U180JZSDCAWL20
C907U180JZSDCAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C907U180JZSDCAWL20
Brief Description
CAP CER 18PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U180JZSDCAWL20.pdf
Availability of C907U180JZSDCAWL20
QUANTITY
C907U180JZSDCAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U180JZSDCAWL20
Internal Part NumberEIS-C907U180JZSDCAWL20
PackagingBulk
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U180JZSDCAWL20
Related LinksC907U180J, C907U180JZSDCAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C907U180JZSDCAWL20 Details Description
Related parts for C907U180JZSDCAWL20
RES SMD 432 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE - CSR26S/AE26M/CPC26S datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.19V SC70-3 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
BOARD DEMO PERFORMANCE GPS-LNA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf