KEMET C907U220JZSDBAWL45
C907U220JZSDBAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C907U220JZSDBAWL45
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U220JZSDBAWL45.pdf
Availability of C907U220JZSDBAWL45
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C907U220JZSDBAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U220JZSDBAWL45
Internal Part NumberEIS-C907U220JZSDBAWL45
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U220JZSDBAWL45
Related LinksC907U220J, C907U220JZSDBAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C907U220JZSDBAWL45 Details Description
Related parts for C907U220JZSDBAWL45
CIR BRKR THRM 2.5A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 5% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 0.56 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
POWER MODULES PLUGGABLE datasheet.pdf
CAP ALUM 850UF 400V SCREW datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
LED ASSY RA 1.8MM 4X1 R/R/R/G DF datasheet.pdf