KEMET C911U200JUNDBAWL45
C911U200JUNDBAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C911U200JUNDBAWL45
Brief Description
CAP CER 20PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C911U200JUNDBAWL45.pdf
Availability of C911U200JUNDBAWL45
QUANTITY
C911U200JUNDBAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C911U200JUNDBAWL45
Internal Part NumberEIS-C911U200JUNDBAWL45
PackagingBulk
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C911U200JUNDBAWL45
Related LinksC911U200J, C911U200JUNDBAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C911U200JUNDBAWL45 Details Description
Related parts for C911U200JUNDBAWL45
FUSE 2.5A 250V TELECOM 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS DPST RED datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4X1 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
BLOCK SPADE AVIKRIMP datasheet.pdf
BOTTOM CUTTER (190310023) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf