KEMET C917U220JYNDAAWL45
C917U220JYNDAAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C917U220JYNDAAWL45
Brief Description
CAP CER 22PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C917U220JYNDAAWL45.pdf
Availability of C917U220JYNDAAWL45
QUANTITY
C917U220JYNDAAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C917U220JYNDAAWL45
Internal Part NumberEIS-C917U220JYNDAAWL45
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C917U220JYNDAAWL45
Related LinksC917U220J, C917U220JYNDAAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C917U220JYNDAAWL45 Details Description
Related parts for C917U220JYNDAAWL45
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TERMINAL SOLDER TURRET .053" datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CLINCHER R/A LATCHING HEADER datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43VC SMP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC OSC/MULT/BUFFER OCT 20-SSOP datasheet.pdf
DGTL ISO 4KV 1CH GEN PURP 8SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 50W DO5 datasheet.pdf