KEMET C921U152MVWDAAWL20
C921U152MVWDAAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C921U152MVWDAAWL20
Brief Description
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
C921U152MVWDAAWL20.pdf
Availability of C921U152MVWDAAWL20
QUANTITY
C921U152MVWDAAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U152MVWDAAWL20
Internal Part NumberEIS-C921U152MVWDAAWL20
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U152MVWDAAWL20
Related LinksC921U152M, C921U152MVWDAAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C921U152MVWDAAWL20 Details Description
Related parts for C921U152MVWDAAWL20
LASER MODULE MICRO 780NM 5MW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES NTWRK 28 RES 100 OHM 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS 45DEG 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CAP ARRAY 1500PF 100V X7R 0508 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 2X13.8V 75W datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 40A AC/DC datasheet.pdf