KEMET C921U680JVSDAAWL35
C921U680JVSDAAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C921U680JVSDAAWL35
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C921U680JVSDAAWL35.pdf
Availability of C921U680JVSDAAWL35
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C921U680JVSDAAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U680JVSDAAWL35
Internal Part NumberEIS-C921U680JVSDAAWL35
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U680JVSDAAWL35
Related LinksC921U680J, C921U680JVSDAAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C921U680JVSDAAWL35 Details Description
Related parts for C921U680JVSDAAWL35
REGULATR 32A BSTR FOR PT7779 VRT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 4.38V SC-70 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 300MA 450 MOHM datasheet.pdf
12/24VDC LED STROBE CONTROL datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CARD GUIDE PRESS 3.5X0.078" BLK datasheet.pdf
CONN INSERT 12POS SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf