KEMET C921U680JVSDCA7317
C921U680JVSDCA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C921U680JVSDCA7317
Brief Description
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C921U680JVSDCA7317.pdf
Availability of C921U680JVSDCA7317
QUANTITY
C921U680JVSDCA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U680JVSDCA7317
Internal Part NumberEIS-C921U680JVSDCA7317
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U680JVSDCA7317
Related LinksC921U680J, C921U680JVSDCA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C921U680JVSDCA7317 Details Description
Related parts for C921U680JVSDCA7317
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 48CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
HOLD DOWN BLOCK datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT TH HDR DR TIN datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL DSC 2500A 2200V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
762 TB PLU PLU LOW-TYPE datasheet.pdf
TERMINATION TOOLING datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS datasheet.pdf