KEMET C921U820JZSDCA7317
C921U820JZSDCA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C921U820JZSDCA7317
Brief Description
CAP CER 82PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C921U820JZSDCA7317.pdf
Availability of C921U820JZSDCA7317
QUANTITY
C921U820JZSDCA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U820JZSDCA7317
Internal Part NumberEIS-C921U820JZSDCA7317
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U820JZSDCA7317
Related LinksC921U820J, C921U820JZSDCA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C921U820JZSDCA7317 Details Description
Related parts for C921U820JZSDCA7317
TRANS NPN 100V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 60POS STR datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 805MA 320 MOHM datasheet.pdf
CONN FERRULE 2WIRE SLIDE BOX datasheet.pdf
MID PROFILE 2 LEVEL 5.08 24POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
HAN ADAPTER BLOCKS TO D-SUB datasheet.pdf
RES 1.01K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1520 WHITE datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 230VAC WIRE datasheet.pdf