KEMET C927U270JYNDBAWL45
C927U270JYNDBAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C927U270JYNDBAWL45
Brief Description
CAP CER 27PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C927U270JYNDBAWL45.pdf
Availability of C927U270JYNDBAWL45
QUANTITY
C927U270JYNDBAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C927U270JYNDBAWL45
Internal Part NumberEIS-C927U270JYNDBAWL45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLC900 Series EOL 30/Jun/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C927U270JYNDBAWL45
Related LinksC927U270J, C927U270JYNDBAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C927U270JYNDBAWL45 Details Description
Related parts for C927U270JYNDBAWL45
POT THUMB WHEEL 50K OHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 1A TO220FP datasheet.pdf
CONN RCPT 49POS .100" SNGL HORZ datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 5VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf