KEMET C931U681KZYDAAWL45
C931U681KZYDAAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C931U681KZYDAAWL45
Brief Description
CAP CER 680PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C931U681KZYDAAWL45.pdf
Availability of C931U681KZYDAAWL45
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C931U681KZYDAAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C931U681KZYDAAWL45
Internal Part NumberEIS-C931U681KZYDAAWL45
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C931U681KZYDAAWL45
Related LinksC931U681K, C931U681KZYDAAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C931U681KZYDAAWL45 Details Description
Related parts for C931U681KZYDAAWL45
FIXED IND 1MH 1.6A 430 MOHM TH datasheet.pdf
IC ADC 16BIT PROG 44MQFP datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 95 OHM 14DIP datasheet.pdf