Epson CA-301 12.2880M-C:PBFREE
CA-301 12.2880M-C:PBFREE picture photo
Mfg. Part Number
CA-301 12.2880M-C:PBFREE
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
CA-301 12.2880M-C:PBFREE.pdf
Availability of CA-301 12.2880M-C:PBFREE
QUANTITY
CA-301 12.2880M-C:PBFREE Order Process
Ship out your order
Specifications of CA-301 12.2880M-C:PBFREE
Internal Part NumberEIS-CA-301 12.2880M-C:PBFREE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCA-301
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.122" Dia x 0.350" L (3.10mm x 8.90mm)
Height0.350" (8.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA-301 12.2880M-C:PBFREE
Related LinksCA-301 12.28, CA-301 12.2880M-C:PBFREE Datasheet, Epson Distributor
CA-301 12.2880M-C:PBFREE Details Description
Related parts for CA-301 12.2880M-C:PBFREE
CONNECTOR HEADER 128POS STR datasheet.pdf
CAP CER 680PF 3KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC NVSRAM 4MBIT 25NS 54TSOP datasheet.pdf
IC ADC 8BIT MPU COMPAT 28-PLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 2.3A SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX LIN 5V 70MA 8DFN datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 35POS GOLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf