Yageo CA0612KRX7R9BB102
CA0612KRX7R9BB102 picture photo
Mfg. Part Number
CA0612KRX7R9BB102
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0612
Datasheet Download
CA0612KRX7R9BB102.pdf
Availability of CA0612KRX7R9BB102
QUANTITY
CA0612KRX7R9BB102 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA0612KRX7R9BB102
Internal Part NumberEIS-CA0612KRX7R9BB102
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesCA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA0612KRX7R9BB102
Related LinksCA0612KR, CA0612KRX7R9BB102 Datasheet, Yageo Distributor
CA0612KRX7R9BB102 Details Description
Related parts for CA0612KRX7R9BB102
SW DETECT LEVERACT VERT 125V datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM40S/AE40G/HDM40S datasheet.pdf
CLAMP TIE HVY #25SCR NAT 15.1" datasheet.pdf
IC BUFF SCHMT TRG DL N-INV 6XSON datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf