ITT Cannon, LLC CA06COME18-10PBF80
CA06COME18-10PBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA06COME18-10PBF80
Brief Description
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA06COME18-10PBF80.pdf
Availability of CA06COME18-10PBF80
QUANTITY
CA06COME18-10PBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA06COME18-10PBF80
Internal Part NumberEIS-CA06COME18-10PBF80
Lead Free Status / RoHS Status / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert18-10
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA06COME18-10PBF80
Related LinksCA06COME1, CA06COME18-10PBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA06COME18-10PBF80 Details Description
Related parts for CA06COME18-10PBF80
CONN HEADER 18POS R/A METRIMATE datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A I2PAK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 33P 152MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
PLUG 381MM FRONT ENT 10CGREEN datasheet.pdf
OSC SO 250.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf