ITT Cannon, LLC CA06COME20-19SB
CA06COME20-19SB picture photo
Mfg. Part Number
CA06COME20-19SB
Brief Description
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA06COME20-19SB.pdf
Availability of CA06COME20-19SB
QUANTITY
CA06COME20-19SB Order Process
Ship out your order
Specifications of CA06COME20-19SB
Internal Part NumberEIS-CA06COME20-19SB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert20-19
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA06COME20-19SB
Related LinksCA06COM, CA06COME20-19SB Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA06COME20-19SB Details Description
Related parts for CA06COME20-19SB
TRIMMER 50K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY .100 16POS R/A datasheet.pdf
TAPE LEAD FOIL 3/4" X 5YD LINERD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
IC CABLE DRIVER SMPTE 16QFN datasheet.pdf
RES 545 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 50MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FILTER LINE CABLES datasheet.pdf
TV 53C 53#20 SKT PLUG datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW SOT323 datasheet.pdf