ITT Cannon, LLC CA20L28-15SBA34
CA20L28-15SBA34 picture photo
Mfg. Part Number
CA20L28-15SBA34
Brief Description
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA20L28-15SBA34.pdf
Availability of CA20L28-15SBA34
QUANTITY
CA20L28-15SBA34 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA20L28-15SBA34
Internal Part NumberEIS-CA20L28-15SBA34
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions35
Shell Size - Insert28-15
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Nickel Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA20L28-15SBA34
Related LinksCA20L28, CA20L28-15SBA34 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA20L28-15SBA34 Details Description
Related parts for CA20L28-15SBA34
CONN MOD PLUG 6P6C SHIELDED datasheet.pdf
IC OCTAL TRANSPAR LATCH 20-TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .100 SLD datasheet.pdf