ITT Cannon, LLC CA3100E10SL-3SB02-05
CA3100E10SL-3SB02-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E10SL-3SB02-05
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E10SL-3SB02-05.pdf
Availability of CA3100E10SL-3SB02-05
QUANTITY
CA3100E10SL-3SB02-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E10SL-3SB02-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E10SL-3SB02-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E10SL-3SB02-05
Related LinksCA3100E10S, CA3100E10SL-3SB02-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E10SL-3SB02-05 Details Description
Related parts for CA3100E10SL-3SB02-05
RES 910 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 6A SYNC 28HTSSOP datasheet.pdf
LABEL ATTN RS471 REUSE 2X2"500PC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 1K OHM 1206 SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 5POS datasheet.pdf
RES 1.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
LIGHT SHIELD PANEL IND datasheet.pdf
BOARD DEV FPGA ANVYL S6 datasheet.pdf
100UF 40V 10X16 105C RAD datasheet.pdf