ITT Cannon, LLC CA3100E14S-10SBF80-05
CA3100E14S-10SBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-10SBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-10SBF80-05.pdf
Availability of CA3100E14S-10SBF80-05
QUANTITY
CA3100E14S-10SBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-10SBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-10SBF80-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert14S-10
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-10SBF80-05
Related LinksCA3100E14S, CA3100E14S-10SBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-10SBF80-05 Details Description
Related parts for CA3100E14S-10SBF80-05
RES SMD 4.64 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP HAND datasheet.pdf
MODULE DERFARM7-25A00 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 60W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 2W DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 20PF R3A RADIAL datasheet.pdf