ITT Cannon, LLC CA3100E14S-11SB05-06
CA3100E14S-11SB05-06 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-11SB05-06
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-11SB05-06.pdf
Availability of CA3100E14S-11SB05-06
QUANTITY
CA3100E14S-11SB05-06 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-11SB05-06
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-11SB05-06
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-11SB05-06
Related LinksCA3100E14S, CA3100E14S-11SB05-06 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-11SB05-06 Details Description
Related parts for CA3100E14S-11SB05-06
IC SWITCH BUS 10BIT FET 24-TVSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SHORT LINK COMB INSUL DIN 10POLE datasheet.pdf
CABLE 14POS SOCKET-SOCKET 1M datasheet.pdf
INSERT MALE 12+2POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf