ITT Cannon, LLC CA3100E14S-14PB03-05
CA3100E14S-14PB03-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-14PB03-05
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E14S-14PB03-05.pdf
Availability of CA3100E14S-14PB03-05
QUANTITY
CA3100E14S-14PB03-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-14PB03-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-14PB03-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert14S-14
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-14PB03-05
Related LinksCA3100E14S, CA3100E14S-14PB03-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-14PB03-05 Details Description
Related parts for CA3100E14S-14PB03-05
CONN HEADER VERT 10POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
RES 0.39 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
SEALING BOLT datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 1% 5W datasheet.pdf