ITT Cannon, LLC CA3100E14S-14PB09
CA3100E14S-14PB09 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-14PB09
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E14S-14PB09.pdf
Availability of CA3100E14S-14PB09
QUANTITY
CA3100E14S-14PB09 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-14PB09
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-14PB09
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert14S-14
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange, Right Angle
TerminationSolder Cup
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-14PB09
Related LinksCA3100E1, CA3100E14S-14PB09 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-14PB09 Details Description
Related parts for CA3100E14S-14PB09
CAP CER 10PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC D/A CONV 14BIT PAR 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm Series 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 7.68"L X 6.81"W datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
ANT PNL 8DBI 36"CBL RP SMA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf