ITT Cannon, LLC CA3100E14S-5SBF80A176-05
CA3100E14S-5SBF80A176-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-5SBF80A176-05
Brief Description
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-5SBF80A176-05.pdf
Availability of CA3100E14S-5SBF80A176-05
QUANTITY
CA3100E14S-5SBF80A176-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-5SBF80A176-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-5SBF80A176-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions5
Shell Size - Insert14S-5
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-5SBF80A176-05
Related LinksCA3100E14S-5, CA3100E14S-5SBF80A176-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-5SBF80A176-05 Details Description
Related parts for CA3100E14S-5SBF80A176-05
FIXED IND 33NH 220MA 510 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 44TSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 32-QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 16 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 30pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 4V RADIAL datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf