ITT Cannon, LLC CA3100E14S-5SXB15
CA3100E14S-5SXB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-5SXB15
Brief Description
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-5SXB15.pdf
Availability of CA3100E14S-5SXB15
QUANTITY
CA3100E14S-5SXB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-5SXB15
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-5SXB15
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions5
Shell Size - Insert14S-5
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-5SXB15
Related LinksCA3100E1, CA3100E14S-5SXB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-5SXB15 Details Description
Related parts for CA3100E14S-5SXB15
Connector Header 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULTIPLYING 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.82M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOD IGBT SIXPACK RBSOA 600V E3 datasheet.pdf
RES 124 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
LENS FOR INCAND DISPLAY AML41J datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 390MA 190 MOHM datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
ALZ RELAY 1 FORM A 18V datasheet.pdf
TV 10C 10#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 0.5A SOT23-3 datasheet.pdf