ITT Cannon, LLC CA3100E14S-6PB05-15F0
CA3100E14S-6PB05-15F0 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-6PB05-15F0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG WALL MNT RCPT 6POS
Datasheet Download
CA3100E14S-6PB05-15F0.pdf
Availability of CA3100E14S-6PB05-15F0
QUANTITY
CA3100E14S-6PB05-15F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-6PB05-15F0
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-6PB05-15F0
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-6PB05-15F0
Related LinksCA3100E14S, CA3100E14S-6PB05-15F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-6PB05-15F0 Details Description
Related parts for CA3100E14S-6PB05-15F0
RES SMD 9.1 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TIMER DIGITAL WEEKLY 100-240VAC datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X5R 1210 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT PIN datasheet.pdf