Texas Instruments SERDESUR-43USB/NOPB
SERDESUR-43USB/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
SERDESUR-43USB/NOPB
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
Datasheet Download
SERDESUR-43USB/NOPB.pdf
Availability of SERDESUR-43USB/NOPB
QUANTITY
SERDESUR-43USB/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of SERDESUR-43USB/NOPB
Internal Part NumberEIS-SERDESUR-43USB/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPowerWise® Products and Technology
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeInterface, Serializer, Deserializer (SerDes)
Embedded-
Utilized IC / PartDS90UR241, DS90UR124
Primary Attributes-
Secondary Attributes-
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SERDESUR-43USB/NOPB
Related LinksSERDESUR-, SERDESUR-43USB/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
SERDESUR-43USB/NOPB Details Description
Related parts for SERDESUR-43USB/NOPB
RES SMD 4.3K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 8 Circuit 0.571" (14.50mm) datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 16.5"L X 14.72"W datasheet.pdf
INDICATOR NEON GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
RES 2K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf