ITT Cannon, LLC CA3100E14S-7SB05-06
CA3100E14S-7SB05-06 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-7SB05-06
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-7SB05-06.pdf
Availability of CA3100E14S-7SB05-06
QUANTITY
CA3100E14S-7SB05-06 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-7SB05-06
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-7SB05-06
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-7SB05-06
Related LinksCA3100E14, CA3100E14S-7SB05-06 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-7SB05-06 Details Description
Related parts for CA3100E14S-7SB05-06
KURLY-LOK BL/HOLE 5/8" 1"H datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 26.99MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN SPRING TARGET SGL R/A 20POS datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf