ITT Cannon, LLC CA3100E14S-7SB05-13
CA3100E14S-7SB05-13 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-7SB05-13
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-7SB05-13.pdf
Availability of CA3100E14S-7SB05-13
QUANTITY
CA3100E14S-7SB05-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-7SB05-13
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-7SB05-13
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange; Through Hole
TerminationSolder
Contact FinishSilver
FeaturesShielded, Strain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-7SB05-13
Related LinksCA3100E14, CA3100E14S-7SB05-13 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-7SB05-13 Details Description
Related parts for CA3100E14S-7SB05-13
RES SMD 196 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
RES 560K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC AGC AMP FOR TV TUNER 8VSSOP datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/4" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 4V X5R 01005 datasheet.pdf