ITT Cannon, LLC CA3100E22-22PB02-05
CA3100E22-22PB02-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E22-22PB02-05
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E22-22PB02-05.pdf
Availability of CA3100E22-22PB02-05
QUANTITY
CA3100E22-22PB02-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E22-22PB02-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E22-22PB02-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert22-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E22-22PB02-05
Related LinksCA3100E22, CA3100E22-22PB02-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E22-22PB02-05 Details Description
Related parts for CA3100E22-22PB02-05
IC SRAM 1MBIT 45NS 32SOIC datasheet.pdf
RES WW 1W 0.5 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE TR5 2A datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 68K OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 49.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 35POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf