ITT Cannon, LLC CA3100E24-28PBF80-05
CA3100E24-28PBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E24-28PBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E24-28PBF80-05.pdf
Availability of CA3100E24-28PBF80-05
QUANTITY
CA3100E24-28PBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E24-28PBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E24-28PBF80-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E24-28PBF80-05
Related LinksCA3100E24-, CA3100E24-28PBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E24-28PBF80-05 Details Description
Related parts for CA3100E24-28PBF80-05
IC LATCH OCTAL D-TYPE 20-SOL datasheet.pdf
IC SW HALL EFFECT UNI SOT89 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 3W DO214AA datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 10MM GRN/YEL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 1/2" datasheet.pdf
16-Bit 500 kHz Wide Temperature Range Sampling ADC IC datasheet.pdf