ITT Cannon, LLC CA3100E32-8PB05-14
CA3100E32-8PB05-14 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E32-8PB05-14
Brief Description
CONN RCPT 30POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E32-8PB05-14.pdf
Availability of CA3100E32-8PB05-14
QUANTITY
CA3100E32-8PB05-14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E32-8PB05-14
Internal Part NumberEIS-CA3100E32-8PB05-14
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions30
Shell Size - Insert32-8
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact FinishSilver
FeaturesShielded, Strain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E32-8PB05-14
Related LinksCA3100E32, CA3100E32-8PB05-14 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E32-8PB05-14 Details Description
Related parts for CA3100E32-8PB05-14
Crystal 18.4320MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 44SOJ datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 18POS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DSUB 43H2 F PCR/A BRAC G 75OHM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 68 OHM 2506 datasheet.pdf