ITT Cannon, LLC CA3100F28-22SB
CA3100F28-22SB picture photo
Mfg. Part Number
CA3100F28-22SB
Brief Description
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100F28-22SB.pdf
Availability of CA3100F28-22SB
QUANTITY
CA3100F28-22SB Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100F28-22SB
Internal Part NumberEIS-CA3100F28-22SB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions6
Shell Size - Insert28-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 135A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100F28-22SB
Related LinksCA3100F, CA3100F28-22SB Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100F28-22SB Details Description
Related parts for CA3100F28-22SB
LED 7-SEG SGL CA RED RHDP .3" datasheet.pdf
RES SMD 0.0OHM JUMPER 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 37.28VC SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT DL TIN datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 2.5NS 44TQFP datasheet.pdf
RES 432K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 16PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 2M OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SCR 800V 135A TO-94 datasheet.pdf
RES 50 OHM 13W 5% AXIAL datasheet.pdf