ITT Cannon, LLC CA3101E22-14SB02
CA3101E22-14SB02 picture photo
Mfg. Part Number
CA3101E22-14SB02
Brief Description
CONN RCPT 19POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3101E22-14SB02.pdf
Availability of CA3101E22-14SB02
QUANTITY
CA3101E22-14SB02 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3101E22-14SB02
Internal Part NumberEIS-CA3101E22-14SB02
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-14
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3101E22-14SB02
Related LinksCA3101E2, CA3101E22-14SB02 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3101E22-14SB02 Details Description
Related parts for CA3101E22-14SB02
Crystal 16.0000MHz 30ppm Series 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CABLE TIE 2PIECE 27.5" datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 4POS TIN datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL LTC6994-2 datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 27POS 1MM R/A datasheet.pdf
LABEL THERMAL TRANSFER datasheet.pdf
SSR GN IP00 50A/240VAC DC INPUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 250V RADIAL datasheet.pdf