ITT Cannon, LLC CA3101E32A10PB15
CA3101E32A10PB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3101E32A10PB15
Brief Description
CONN RCPT 54POS INLINE PIN
Datasheet Download
CA3101E32A10PB15.pdf
Availability of CA3101E32A10PB15
QUANTITY
CA3101E32A10PB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3101E32A10PB15
Internal Part NumberEIS-CA3101E32A10PB15
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions54
Shell Size - Insert32-A10
Contact FinishSilver
FeaturesShielded, Strain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3101E32A10PB15
Related LinksCA3101E3, CA3101E32A10PB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3101E32A10PB15 Details Description
Related parts for CA3101E32A10PB15
TRANS NPN 45V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 47VC 0503 datasheet.pdf
COUNTER LCD 8 CHAR PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 3.81MM VERT OR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 246MW SOT23-3 datasheet.pdf
SS TIMR ON DLY, 250S, 110VAC/DC datasheet.pdf
10V + 5V References IC datasheet.pdf