ITT Cannon, LLC CA3102E20-22PBF80A176-05
CA3102E20-22PBF80A176-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E20-22PBF80A176-05
Brief Description
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E20-22PBF80A176-05.pdf
Availability of CA3102E20-22PBF80A176-05
QUANTITY
CA3102E20-22PBF80A176-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E20-22PBF80A176-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E20-22PBF80A176-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions6
Shell Size - Insert20-22
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A, 74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E20-22PBF80A176-05
Related LinksCA3102E20-22, CA3102E20-22PBF80A176-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E20-22PBF80A176-05 Details Description
Related parts for CA3102E20-22PBF80A176-05
IC MPU I960 20MHZ 84PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC CURRENT REGULATOR TO220AB datasheet.pdf
CONN CAGE&HEAT SINK SGL PORT TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGED W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 12VDC AUTO RESET datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf