ITT Cannon, LLC CA3102E24-10SWB111
CA3102E24-10SWB111 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-10SWB111
Brief Description
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E24-10SWB111.pdf
Availability of CA3102E24-10SWB111
QUANTITY
CA3102E24-10SWB111 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-10SWB111
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-10SWB111
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange; Through Hole
TerminationSolder
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-10SWB111
Related LinksCA3102E24, CA3102E24-10SWB111 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-10SWB111 Details Description
Related parts for CA3102E24-10SWB111
IC MCU 8BIT ROMLESS 44PLCC datasheet.pdf
CAP CER 91PF 200V NP0 1825 datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 3W 6327 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 10pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 3A 30 MOHM TH datasheet.pdf
LED WARM WHITE 2700K 80CRI 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf