ITT Cannon, LLC CA3102E24-12SWB
CA3102E24-12SWB picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-12SWB
Brief Description
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E24-12SWB.pdf
Availability of CA3102E24-12SWB
QUANTITY
CA3102E24-12SWB Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-12SWB
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-12SWB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A, 135A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-12SWB
Related LinksCA3102E, CA3102E24-12SWB Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-12SWB Details Description
Related parts for CA3102E24-12SWB
CONN HOOD TOP ENTRY SZ8 PG21 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DQFN datasheet.pdf
MODULE FIRE ENGINE datasheet.pdf
TRIMMER 600 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf