ITT Cannon, LLC CA3102E24-22SB05
CA3102E24-22SB05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-22SB05
Brief Description
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E24-22SB05.pdf
Availability of CA3102E24-22SB05
QUANTITY
CA3102E24-22SB05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-22SB05
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-22SB05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-22SB05
Related LinksCA3102E2, CA3102E24-22SB05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-22SB05 Details Description
Related parts for CA3102E24-22SB05
FIXED IND 12UH 350MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN MALE M12 4POS STR 2M CABLE datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 4CH TRANS 16SMD datasheet.pdf
OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 8SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC VIDEO DECODER datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
2 MM BL 5/16-32 datasheet.pdf